Оцінювання у молодшій школі з 01.09.2016 року та відповіді на питання про групу продовженого дня (ГПД)

 

http://old.mon.gov.ua/ — Наказ МОН з додатком «Орієнтовні вимоги до оцінювання».

http://mon.gov.ua/ — Методичні рекомендації до викладання в початковій школі.

https://onedrive.live.com/ — Опис ключових змін в програмах початкової школи.

http://mon.gov.ua/ — Ключові тези орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів та методичних рекомендацій до оновлених програм початкової школи (1-4 клас).

http://old.mon.gov.ua/
— Лист МОН: роз’яснення щодо організації навчально-виховного процесу в початковій школі.

http://mon.gov.ua/ — Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

http://mon.gov.ua/content/Освіта/nmo-572.pdf — Типові навчальні плани початкової школи (1-4 класи).

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/17911/ — Державний стандарт початкової загальної освіти.

https://www.facebook.com/groups — Автор Володимир Онацький – завуч школи.

http://rus.newsradio.com.ua/ — Оксана МАКАРЕНКО ГО «Батьківький контроль» ПРО РЕФОРМУ ОБРАЗОВАНИЯ, «ДЕТЕЙ-ФЛЕШЕК» И УЧЕБНИКИ С ОШИБКАМИ.

Група продовженного дня (ГПД) – Догляд за дітьми не є обов’язковою умовою для школи. Засновник, затверджуючи Статут , виходить із доцільності утворення груп. Положення про ГПД регламентує внутрішню діяльність груп, відповідальність та умови. Додаткові послуги — Регулюються Постановою Кабміну. Таким чином, у вартість послуги входить нарахування та заробітна плата педагогів на весь навчальний рік та їх відпустка, тому й оплата послуг здійснюється незалежно від присутності учня в школі. От діяльність ФОП у школі — це підприємницька діяльність, тому ліцензія, орендні відносини, дозвільна документація — все повинно бути як у повноцінною юрособи, що здійснює освітню діяльність.” – Відповідь надала директор ЗОШ №5 Світлана Олексюк.

http://osvita.ua/ — ПОСТАНОВА№ 1121 від 5 жовтня 2009 року Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу.

https://dostup.pravda.com.ua/ — лист Виконавчого комітету Обухівської міської ради.

* * *

Багато питань у батьків щодо вступу у перший клас. До 2015 року відповіді потрібно було шукати в різних норматвно правових актах, але 14 лютого 2015 року МОН надало роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу. Батькам варто знати, що у відповідності до листа МОН № 1/9-71 від 14.02.15 року та додатоку до листа від 14.02.2015 № 1/9-71 Інструктивно-методичний лист
щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні. Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, коледжів, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 №389 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від 4 липня 2003 р. за № 547/7868, на конкурсній основі (співбесіда) організовується прийом до першого класу виключно у спеціалізованих школах (школах-інтернатах).

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

  • заява на ім’я директора школи;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична картка встановленого зразка.

Інших документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено. Також не можуть вимагатися відомості про місце роботи, посади батьків або осіб, що їх замінюють та інша інформація, не передбачена чинним законодавством.

Докладніше тут:  http://old.mon.gov.ua/

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com